Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive

Tel. : 778 091 098 - Zelená zubní ordinace, 773 500 439 - Fialová zubní ordinace | Černíkova 965 - Dům s pečovatelskou službou, Bojkovice 687 71

  Prevence

  Pravidelná návštěva zubního lékaře každého půl roku je často tím nejdůležitějším krokem k zdravým zubům po celý život. Bohužel pacient nedokáže odhalit počáteční zubní problémy a častokrát se k lékaři objedná, až když pociťuje akutní problém. Většina takových případů končí invazivním zákrokem, kterému by se dalo vyhnout, kdyby pacient docházel k lékaři pravidelně.

  Dentální hygiena

  Dentální hygiena je v České republice ještě stále podceňována, přitom pravidelná ordinační hygiena prodlouží zdraví i krásu Vašich zubů, které budou viditelně bělejší a lesklejší. Zanedbaná ústní hygiena je provázena zánětem dásní, který ve většině případů končí parodontózou. Kazivost zubní skloviny, krvácivost dásní a často i zápach z úst dentální hygiena eliminuje. Dopřejte svým zubům péči, jakou si zaslouží a docházejte alespoň 2x ročně na hygienické ošetření.

  Rentgenologické vyšetření

  Na našem pracovišti provádíme rentgenologické vyšetření pomocí přístrojů, které využívají digitálního přenosu dat, to znamená detailní zobrazení a maximálně přesné stanovení diagnózy. Jedná se o intraorální rentgen, který je přímo součástí stomatologické soupravy, to zvyšuje pacientův komfort a zaručuje nepřerušované ošetření. Na detailní vyšetření jednotlivých zubů používáme přístroj MyRay, který umožňuje okamžité zobrazení snímku na vlastním displeji přístroje. Posledním a neméně důležitým rentgenologickým přístrojem je panoramatický rentgen, který lékaři umožňuje zobrazení celé dutiny ústní, tedy nejen všech zubů, ale i kloubů a přilehlých tkání. Veškeré rentgenologické přístroje na našem pracovišti vyzařují minimální až zanedbatelnou dávku záření a zaručují tak našim pacientům naprosto bezpečné vyšetření.

  Výplně/Plomby

  Ošetření zubního kazu provádíme co nejméně invazivním způsobem, tak abychom šetřili co nejvíce Váš vlastní zub. Díky moderní technologii a kvalitním materiálům, které u nás používáme, Vám může námi zhotovená plomba sloužit kvalitně mnoho let. Rozlišujeme dva základní druhy výplní – amalgámovou a kompozitní (bílou) plombu.

  Amalgámová plomba obsahuje podstatné množství rtuti a dle odborníků může být zdraví škodlivá, z důvodu závadnosti a také estetičnosti dává většina pacientů přednost plombě kompozitní (bílé), má podobné vlastnosti jako amalgámová, ale na rozdíl od ní je naprosto nezávadná, navíc pokud je dobře udělaná, je nerozeznatelná od vlastního zubu. Zhotovení bílé plomby je technicky náročnější, vyžaduje naprosté sucho, což v dutině ústní je možné zajistit pouze použitím speciální membrány zvané Kofferdam, která se nasazuje na ošetřovaný zub a zabraňuje tak prosáknutí vlhkosti k ošetřované oblasti.

  Protetika

  Protetika nahrazuje ztracené tvrdé zubní tkáně různě obsáhlých oblastí, může se jednat o nahrazení části zubu, poté mluvíme o inleyi, onleyi, overalyi či fazetě. Nahrazení celého zubu řešíme prostřednictvím korunky, větší část chybějícího chrupu poté můstky či snímatelnou protézou. Pacient si může na základě svých preferencí a finančních možností vybrat z několika materiálů. Protetické práce zhotovujeme tak, aby byly maximálně přesné, odolné a vydržely sloužit dlouhé roky, samozřejmostí je vysoká estetičnost Vámi vybrané protetické varianty.

  Bělení zubů

  Bílé zuby jsou krásné, dodávají člověku mladší vzhled a vypadají zdravě. Bohužel málokdo má od přírody bílé zuby, zvláště s věkem zuby šednou, žloutnou a ztrácí na lesku. Ordinační bělení je jednoduchá, bezpečná procedura, která navrátí Vašim zubům bílou barvu a s ní i krásný úsměv.

  Endodoncie

  Endodontické ošetření je potřebné, pokud se jedná o hluboký kaz, který zasahuje do zubního nervu, anebo je-li zub mrtvý. Bakterie přítomné v dutině ústní způsobují zubní zánět a vznik váčku kolem zubního kořene v kosti, který může být doprovázen bolestí nebo probíhat naopak bez příznaků. Aby byla endodoncie úspěšná a aby problémy odezněly, je třeba ji vykonat opravdu precizně, proto na našem pracovišti používáme mikroskop, díky kterému může zubní lékař vyšetření vykonat s mnohonásobně lepší prognózou, záchrana zubu s použitím mikroskopu je až 98 %, oproti cca 50 % úspěšnosti klasickým ošetřením. Mikroskop lékaři totiž umožňuje „vidět“ tyto miniaturní zubní struktury, což je pouhým okem velmi obtížné až nemožné. Špatně provedená endodoncie znamená další komplikace a často konečné řešení ve formě extrakce (vytržení) zubu.

  Estetické dostavby zubů

  Odlomené části zubu, nevyhovující tvary zubních korunek či výměnu nevzhledných plomb řeší estetická dostavba zubní skloviny. Netrapte se svými zuby a začněte se zase naplno smát.